první letošní závodu Národního žebříčku ROB se konaly v Moravskoslezských Beskydech nedaleko Písku u Jablunkova. Závody pořádali kolegové ze Slovenska jako mezinárodní mistrovství ČR a SR. Název akce Hrčavský vlk odkazuje historickou událost, že nedaleko odsud, u obce Hrčava  byl před  105 lety viděn poslední vlk na území ČR a má tam i pomník.  
Celkem jsme absolvovali 3 závody, krátkou trať na 144MHz, sprint a klasiku na 3.5MHz. Centrum akce bylo u penzionu Beskydská oáza, kde byl cíl obou delších závodů i start sprintu. Pořadatelé připravili náročné tratě, protože v horském terénu ani lehké postavit nejdou :-).  Bílovičtí závodníci prokázali, že v kopcovitém terénu jsou jako doma, a dosáhli řady úspěchů,  z dětských kategorií:

D12 Kačka 1.místo na klasice

D14 Jarča 1.místo na krátké trati a 3.místo ve sprintu

M12 Robík  3.místo ve sprintu

M14 ŠimonH 1.místo ve sprintu

M14 MartinF 1.místo na klasice

M14 MartinO 3x 2. místo (krátká, sprint, klasika)

M14 Jašík 3.místo ve sprintu

M16 KubaU 1.místo na klasika)

Samozřejmě dobří byli i dospělí,  ale je potřeba pochválit všechny účastníky  alespoň za statečnost s jakou překonávali nástrahy tratí i nedělní chladné deštivé počasí.
Další závodu NŽ nás čekají za necelý měsíc ve Františkových Lázních, hned po oddílovém soustředění na Vysočině, tak třeba budeme ještě lepší :-)