Po jarní virově-karanténní odmlce se konečně začaly pořádat i celostátní závody. Tradiční  vícedenní závody se konaly letos o prodlouženém červencovém víkendu v Mariánských Lázních. Pořadatelé z chebského oddílu připravili 3 závody Mistrovství ČR, sprint a klasiky v pásmu 3.5 MHz a 144MHz, a rozhodně to žádné odpočinkové lázně nebyly :-)

Ubytování bylo zajištěno stejně jako před dvěma lety přímo v centru Mariánských Lázní. Internát hotelové školy Zlatý Zámek je hned v sousedství hlavní kolonády se známou Zpívající fontánou. Odpoledne po závodech tak byla možnost projít se po lázních a užít si zaslouženého volna.

 

 

V sobotu odpoledne se konal sprint v městském parku a přilehlém lese. Zajímavě postavená trať závodníky zavedla trochu nečekaně i za viadukt železniční trati a také do blízkosti kolonády Ferdinandova a Rudolfova pramene, přímo mezi lázeňské hosty.
V neděli a v pondělí byly v plánu klasické tratě v terénu severně od Mariánských Lázní v okolí přehrady s pitnou vodou na mapě Nimrod.  Nedělní osmdesátka i pondělní dvoumetr pokračovaly v chebácké tradici technicky celkem těžkých a dlouhých závodů.
Na osmdesátce připravili pořadatelé dva starty, aby dospělí mohli využít i okrajové části mapy a naopak děti a starší veteráni měli start o dost blíže k cíli.  Pokud se někomu  závod na osmdesátce zdál celkem dlouhý, tak nedělní dvoumetr byl ještě delší :-) Před závodem na dvoumetru pořadatelé dokonce zajistili noční vydatný déšť, aby nedošlo k nadměrnému vyschnutí lesa :-)   Organizace všech závodů ale fungovala bez problémů a všichni závodníci se vždycky nakonec našli, i když někteří přišli do cíle hodně po limitu. 

Našim mladým závodníkům se podařilo získat řadu cenných umístění, gratulujeme:
M12 Honzík  2.místo sprint, 1.místo klasika 144MHz
D16 Věrka  1.místo sprint, 2.místo klasika 3.5.MHz, 3.místo klasika 144MHz
D16 MarkiT 2.místo sprint, 3.místo klasika 3.5.MHz
M16 KubaU  1.místo sprint, 3.místo klasika 3.5.MHz, 2.místo klasika 144MHz
M16 MartinF  2.místo sprint, 2.místo klasika 3.5.MHz, 1.místo klasika 144MHz

Dařilo se také našim dospělým a veteránům, kteří získali celkem 5x titul Mistra ČR, gratulujeme. 
Pochvalu si ale zaslouží všichni zúčastnění, kteří si nezalekli velké dálky, možných virů a antivirů, ani bolševníku velkolepého a přijeli si to užít. 

Nejbližší další odddílová akce je letní soustředění na Svratouchu v termínu 15-22.8. 
Se začátkem školního roku nás pak čekají další celostátní závody:
4-6.9.  Bílovické Krpály (pořádáme)
19-20.9. Pardubické perníčky (v Hořicích)
3-4.10.  Pohár přátelství (v Písku)

přejeme všem hezké prázdniny, léto, dovolenou ...