první zářijový víkend (4.6.9.2020) náš oddíl pořádal celostátní závody pod  tradičním názvem Bílovické Krpály.

Termín vznikl přesunutím koronavirem zrušených jarních závodů, následkem toho bylo nutno přesunout i samotné umístění závodů.  Tedy namísto původně plánované Vysočiny se Bílovické Krpály konaly opravdu v Bílovicích.

Centrum akce jsme umístili do Sokolovny, stravování zajistila Obecní hospoda. Vyhlášení vítězů se konalo v sobotu na náměstí i za účasti starosty obce p.Boháčka, v neděli pak na hřišti u Sokolovny.

Závodní prostory využily méně známé mapy v okolí, kde každý les obsahoval něco zajímavého či neobvyklého.
V pátečním nočním závodě tak mohli závodníci bežet okolo pásového dopravníku Mokerské cementárny, v sobotním závodě v lese byly k vidění hejna cyklistů na známých singletrailech u Jedovnic a v neděli všechny čekal les u Rudice s pozůstatky těžby železné rudy, o kterém se traduje, že tam osmdesátka místy neměří :-)
Počasí vyšlo celkem dobře, v neděli ráno zmokli hlavně pořadatelé, ale pro závodníky už bylo připraveno počasí o hodně lepší.
Závodníci našeho oddílu získali celkem 11 titulů Mistra ČR v nočním závodě a na krátké trati, i velký počet dalších umístění na stupních vítězů.
Je ale potřeba pochválit všechny závodníky, kteří přijeli a závodů se zůčastnili. Také je potřeba pochválit všechny, kdož přiložili ruku k dílu a pomohli s uspořádáním celého závodního víkendu.  Podle ohlasů odposlechnutých před nedělním vyhlášením se naše závody vesměs líbily a teď už všichni vyhlížíme Hořice v režii pořadatelů z Pardubic .