o víkendu 19-20.září se konaly další závody Národního žebříčku ROB. Pardubický oddíl uspořádal závody v posledních disciplínách, v nichž se letos ještě nekonalo mistrovství ČR: krátká trať v pásmu 144MHz a foxoring.  I přes covidová opatření se tak letos v průběhu tří závodních víkendů podařilo uspořádat MČR ve všech ROB disciplínách s výjimkou štafet. Bohužel situace neumožní uspořádat tradiční Pohár Přátelství v Písku, takže závody v Hořicích byly letošní poslední celostátní závody, dále se snad ještě budou konat alespoň místní či kraské soutěže.

Centrum závodů v Hořicích v Podkrkonoší bylo umístěno v kempu Alegro, severně od města. Závody se konaly v oblasti Chlumu, oba s cílem v Mlázovicích na koupališti. Účast závodníků byla sice o něco menší než na Bílovických krpálech, ale zůčastnilo se i několik polských závodníků. Z našeho oddílu se nejvíce dařilo KačceP., která vybojovala 2 tituly MistraČR. Titul Mistra ČR získala také Věrka a KubaU a k tomu oba ještě 2.místo. Na stupních se umístili i další šikulkové: Jaruška, LuckaP, MichalT, JáchymT, BerťaCh, ŠimonH, a také několik dospělých. Celkem náš oddíl získal 9 titulů MistraČR.

Odpoledne po sobotních závodech většina lidí využila k prohlídce města Hořice, s četnými sochařskými výtvory absolventů místní sochařské školy a samozřejmě i k nákupu hořických trubiček.

Závody proběhly hladce a bez problémů, za což patří pořadatelům velký dík a ještě přidám zvláštní pochvalu snídaňové nabídce: cukeťáčky, omelety i palačinky byly super :-)

Náhradou za zrušený Pohár přátelství v termínu 3-4.10. si uspořádáme místní závody někde v okolí  Brna, sledujte maily a web oddílu, ať vám něco neunikne.