eyac 2015 mapa centramapa centra3.6. Už dnes večer odjíždějí žáci a dorostenci dvěma auty do centra konání letošního EYAC v Polsku. Cesta z Prahy jim zabere zhruba 9 hodin, takže do cíle auta dorazí v ranních hodinách. Česká výprava čítá 15 členů + tři řidiče včetně šéftrenéra Juraje Turského. Nejpočetnější výprava bude jako vždy z Ruska a daleko od nich nejsou ani domácí Poláci, kteří plánují postavit na start 19 svěřenců. Celkem očekáváme necelých 100 závodníků ve 4 kategoriích, kteří se zúčastní tří disciplín - klasika, sprint, klasika. První závod bude po čtvrtečním příjezdovém dnu v pátek 5.6. Česká výprava obhajuje 11 individuálních medailí (5-3-3) a 7 týmových (3-3-1). V týmu můžeme vidět i několik nových reprezentačních tváří a také reprezentanty, kteří závodí v nové, vyšší kategorii. A můžeme jen čekat, jak se s tím všichni v Polsku poperou. Hodně štěstí!
eyac 2015 tréninktrenink4.6. Dnes odpoledne je na programu trénink - načárání a obhlédnutí místní techniky. Český tým je v pořádku. Podle neověřených informací je zítra jako první závod na programu klasika 144MHz. Ohledně výsledků se prozatím nic neví.
5.6. - 144MHz Když už dvoumetr, tak se vší parádou. Hluboké rýhy, členitý terén, kontroly blízko u sebe. Sice se čekalo, že to děcka nebudou mít kilometry daleko, ale naskládat kontroly 450 metrů od sebe bylo asi nečekané. A to to od startu vypadalo, že kontroly budou rozmístěny po celé mapě, protože na první kontrolu to bylo dobrej kilák, resp. kdo nechtěl přebíhat rýhy 1,5km. Pětka už snad blíž k cíli dát v rámci pravidel nešla. Bohužel holkám se moc nedařilo, ale 4. a 5. místo se také počítá, Stejně tak M14 4. a 5. místo. Kluci M16 si doběhli pro 2 individuální medaile, z toho Dominik Šrom první a Vojta Bžatek druhý. Žádná kategorie neodchází bez týmové medaile, což je pozitivní základ chtít ještě víc v zítřejším sprintu.
eyac 2015 tréninktrenink6.6. - SPRINT Dnešní den jednoznačně ve znamení České výpravy. 6 medailí (3-2-1) z celkových dvanácti. A to Justýně nevyšla medaile jen o jedno místo. Včera čtvrtých místo bylo daleko více, snad se zítra pořadí posune ještě o jedno nahoru :). Zlato opět pro Dominika Šroma a stejně jako včera je za ním druhý Vojta Bžatek. V M14 příjemně překvapili Vilda Hrubý a Kuba Křen prvním a třetím místem. Holky také konečně neodchází s prázdnou. Daniela Trpáková bere v D14 zlato a v D16 je vicemistryní Anička Chmelařová. Český tým má na kontě i s dnešním sprintem 12 medailí (5-5-2) a zítra čeká reprezentanty ještě osmdesátka.
eyac 2015 partaeyac 2015 parta7.6. - 3,5MHz Poslední osmdesátkový den se Čechům opět vydařil. Premiérový titul získal Dalibor Matoušek, třetí místo konečně po čekání ukořistil Martin Kinc. Holky Anička Chmelařová a Danča Trpáková zakončily svoje působení také skvěle a to druhými místy. Každá kategorie má z tohoto závodu medaili. Za dnešek to je 8 medailí (3-2-3). Celkově ČR získala 20 medailí (8-7-5), což je o dvě medaile více než minulý rok v Bulharsku. Jen tak dále :).
A protože čas nečeká, je na místě přemýšlet o EYAC příští rok, které se koná v oblíbené orienťácké destinaci, Norsku. Centrum bude v hlavním městě, Oslu a závody proběhnout 2.-6.7. Tak zase příští rok! :D eyac2016.org
A pokud by toto někomu nestačilo, něco se objevilo i na oddílovém facebooku
převzato z www.jakubsrom.cz