V neděli 11.12.2016 ve 14:00 se v Bystrci koná první závod Brněnské zimní ligy v orientačním běhu. Všem vřele doporučuji, především MD14-19 by neměli vynechat, ale je to dobrá příležitost zkusit si orienťák s mapou i pro mladší, nováčci případně můžou jít i s rodiči a samozřejmě jim vše předem vysvětlíme
Informace jsou zde:http://onos.adamna.net/propozice.htm

Přihlašujte se buď sami nebo napište Jirkovi Marečkovi. Pokud se přihlašujete sami a nejste členy oddílu OB, uveďte normálně náš index ROB a své číslo SI čipu.
Potom před akcí se můžeme případně domluvit na dopravě, půjčení čipu, buzoly, GPS...

Další závody BZL budou:
neděle 8.1.2017 na Lesné, http://hruskacup.adamna.net/propozice.htm
sobota 4.2.2017 Blansko, propozice zatím nejsou
neděle 12.2.2017 Nový Lískovec, http://kauflauf.adamna.net/propozice.htm
neděle 5.3.2017 ZŠ Horní, http://cup.adamna.net/propozice.htm

a závody OB ligy:
18.12.2016    Komárov   http://o-mikron.czechian.net/ASU/?s=rozpis
15.1.2017
31.1.2017?? Radostice
19.2.2017 Bílovický Koláč  Bílovice nad Svitavou POŘÁDÁME
26.2.2017 Pod Hádeckými lomy
10.3.2017 Znáš Brno?

Kdo má dotazy, ptejte se.

Vážení přátelé,

blíží se nám konec roku a s ním i vyhodnocení nejlepších sportovců oddílu .

Slavnostní vyhlášení proběhne v rámci Bílovických vánočních slavností v pátek 2. prosince v 17:10, jak jste si už možná všimli na plakátech v obci. Mezi oceněnými budou:

Kateřina Bžatková
Dominik Šrom
Vojtěch Bžatek
Martin Kinc
Šimon Hrouda
Markéta Střítecká
Jarmila Hažmuková
Jáchym Hažmuk
Martin Folwarczný
Albert Chmelík
Jakub Unčovský
Martin Ondrouch
Vilém Hrubý
Kateřina Helánová
Vít Unčovský

Jmenovaným blahopřejeme  a na vyhlášení srdečně zveme všechny členy oddílu, rodiče, přátele...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Za dlouhých zimních večerů se také můžete podívat na konečné výsledky Bílovické lišky, celosezónní hry pro naše oddílové šikulky z kategorií MD12 a MD14. Tabulka je tady na webu

Ve zkratce trocha statistiky:

34:  celkový počet započítaných závodů , tedy všechny krajské a celostátní závody (národní žebříček)  a všechny tréninkové jednotky na soustředních (jarní, letní a podzimní soustředění)

25:  celkový počet závodníků, kteří absolvovali alespoň jeden závod

nejúspěšnější účastníci:

29 Zlatých lišek nasbírala Marki

27 Zlatých lišek nasbíral Marťas, který jako jediný absolvoval úplně všechny započítané závody

25 Zlatých lišek nasbíral Kuba, který se zúčastnil i Mistrovství Evropy žáků a dorostu.

Všichni, kteří se zúčastnili alespoň jednoho závodu (a tedy jsou uvedení v tabulce) a nebyli oceněni v pátek, se mohou těšit na sladkou odměnu - předání proběhne v úterý 6.prosince na tréninku

 

tak už nám začíná zimní sezóna - a přesouváme se do tělocvičny ZŠ Bílovice

v úterý od 16:30 pro děti , ve středu od 18:30 pro dospělé a starší děti

podrobnosti  na stránce Tréninků.

Upozorňuji, že letos jsme přidali k tréninku venkovní běžeckou část pro všechny -

tak že se můžete začít těšit - bude se vám to určitě líbit :=)

 

Vážení přátelé, v říjnu nás čekají ještě 2 závodní víkendy:

15-16.října je to Mistrovství ČR na klasických tratích v okolí Hamru na Jezeře  a na prodloužený víkend 28-30.10. je připraven Pohár přátelství v Kašperských Horách na Šumavě, tentokrát třídenní a rozšířený o foxoring. všechny podrobnosti jste dostali mailem, případně se ptejte u Jirky Marečka - termíny přihlášek už brzy končí!!!

a proč? ... Bílovická liška čeká ... a nějaké ty dvoumetrové bonbonky se taky ještě najdou :-)

 

 

Z důvodu neočekávané komplikace v původně plánovaném centru v Zubří jsme se rozhodli pro alternativní variantu soustředění s centrem v Bílovicích.

Program soustředění (podrobnosti v příloze):

sobota  dopoledne  OB ve Studnici (u Nového města na Moravě) dopravu koordinuje JirkaM, odjezd okolo 8:00

sobota odpoledne   bude ROB sprint (sraz v 16:30 u sokolovny)

sobota večer oheň,  opékání a další zábava.  Možnost přespat do dalšího dne v sokolovně.

neděle dopoledne dvoupásmový ROB 3,5 MHz + 144 MHz , odjezd z Bílovic v 9:00.  shromaždiště  u Buku (mezi Soběšicemi a Útěchovem)

Prosíme o nahlášení vašich možností dopravy Jirkovi Marečkovi (mám místo v autě / potřebuju se s někým svézt)  - platí pro sobotu i neděli.

od 2. do 9.září se konalo  Mistrovství světa v ROB v bulharské Albeně

Reportáže, zajímavosti a postřehy najdete na webu Kuby Šroma i webu ARDF.CZ

přidávám  přehled účastníků z našeho oddílu a seznam jejich úspěchů:

D19 Kačka Bžatková: 1x zlato + tým: 1xzlato, 1xbronz

M19 Martin Kinc: tým: 1x zlato, 1x stříbro

M19 Vojťák Bžatek: 1x stříbro, 1x bronz + tým:  1x stříbro

M19 Domča Šrom: 1x bronz + tým: 1x zlato

M21 Kuba Šrom: tým: 1x stříbro

M21 Tomáš Hikl: 1x stříbro + tým: 1x zlato

D35 Pavča Hažmuková: 2x zlato  + tým: 1x zlato

D35 Lída Ondrouchová: tým: 1x zlato

M40 Tonda Šindelka 1x stříbro, 1x bronz  + tým: 1x zlato, 1x bronz

M40 Zbyňa Žáček: tým: 1x zlato, 1x bronz

M50 Jirka Mareček

 

děkujeme za podporu!

 

 

V týdnu od 13.8 do 20.8. jsme obsadili část kempu Velkopařezitý v Řásné. Marečci objednali mimořádně hezké počasí a tak jsem si mohli užívat lesů, lišek, orienťáckých kontrol, někteří i hub...

Celkem jsme absolvovali 15 tréninkových jednotek, z toho 2 závody ROB noční a dlouhou trať , 2 OB sprinty v táboře a k tomu i hru o poklad  na hradě.

V MD12 a MD14 se nám letos sešla pěkná akční skupina - holky občas porazily i  Kubu,  ale nedali se zahanbit ani malyšáci, kteří zde absolvovali několik tréninků samostatně (Robík, Jašík, Anežka), ti ostatní aspoň v doprovodu.

Brzy dopním i aktuální stav Bílovické lišky.

 

Mistrovství Evropy žáků a dorostenců (EYAC) se letos konalo v Norsku v termínu od 2. do 6.července.

Z našeho oddílu se do reprezentačního výběru dostali v M16 Domča Šrom a Víťa Unčovský a  v M14 Kuba Unčovský, i přesto, že je letos ještě v kategorii M12.

Výsledky bílovických závodníků :

80m  M16 4.Domča, 15. Víťa, 2.místo v družstvech

80m  M14  6.Kuba, 2.místo v družstvech

2m M16 1. Domča, 11. Víťa, 2.místo v družstvech

2m M14 17. Kuba, 5.místo v družstvech

sprint M16 2. Domča, 15. Víťa

sprint M14 8.Kuba

Gratulujeme našim reprezentatntům - a samozřejmě i všem ostatním.

Další podrobnosti najdete na webu www.ardf.cz a www.jakubsrom.cz