nsm

sanasport


Aktuality z roku 2014

Letní soustředění GBM - propozice
11.6. IV.JMK soutěž ROB - propozice, pokyny, startovka, výsledky
Přebor ve sprintu - propozice, výsledky
Jarní soustředění GBM - propozice, výsledky, mapa 144MHz klasika
16.4. III.JMK soutěž ROB - propozice, výsledky
2.3. OB - Bílovický koláč - stránky, výsledky v xls


Aktuality z roku 2013

Fotky za rok 2013 vystaveny vloženo 23.12. 20:30
vyhlášení GBM
Pavel si pro nás připravil předvánoční dárek v podobě všech jeho nafocených fotek za uplynulý rok 2013. Najít je můžete zde. Až nyní jsem z této přiložené fotky pochopil, proč se nám říká dětská základna.

Ocenění nejlepších závodníků z GBM II vloženo 15.12. 10:38
vyhlášení GBM
V pátek 13.12. nám tedy proběhlo již zmiňované vyhlášení sportovců z Bílovic, mezi nimi byli i reprezentanti z našeho oddílu. Vyhlášení bylo součástí vánočního trhu v Bílovicích s rozsvícením bílovického vánočního stromu. Závodníci dostali věcné ceny, které si sami koupili za peněžní příspěvek od obce. (fotky)

Ocenění nejlepších závodníků z GBM vloženo 7.12. 22:15
Dne 13.12. od 17:00 dojde od obce Bílovice nad Svitavou k předání věcných darů nejlepším závodníkům z oddílu SK RADIOSPORT. Ocenění bude probíhat v rámci vánočního trhu v centru obce (mapa). Jako součást vyhlášení se bude promítat video o uplynulém roce 2013 v našem oddíle. Takže neváhejte a přijďte se podívat, určitě bude na co koukat.

Začala zimní příprava vloženo 28.11. 11:00
A s ní i OB zimní liga a zimní běžecký pohár (BBP). Opět máme možnost strávit víkend hledáním OB kontrol nebo poměřit síly s těmi nejlepšími běžci, které Brno má. Kalendář akcí naleznete v sekci kalendář. Na závěr roku se ještě jako každý rok pořádá Silvestrovský běh do schodů, tak pokud nevíte, jak strávit úterní Silvestrovské dopoledne, není důvod váhat.
odkazy: BBP, OB zimní liga, OB liga

Grant nadace sportující mládeže vloženo 22.10. 20:55
NSM
Do konce října máte možnost zažádat si o grant na talenta ČR. Nadace sportující mládeže poté vyhodnotí činnost sportovce ve věku 12-19 let. Veškeré informace naleznete na stránkách nadace.
Odměnění sportovci z našeho oddílu za rok 2012:
Jan Priessnitz - 3000 Kč
Kateřina Bžatková - 3000 Kč
Jakub Šrom - 3000 Kč

Podzimní soustředění GBM vloženo 15.10. 20:00
31 let GBM
Poslední soustředění oddílu v letošním roce. Snad se tato tradice podzimního soustředění přenese i do dalších let, neboť již dlouho podzimní soustředění nebylo. Přijeďte s námi ukončit sezónu 2013 a najít si pár kontrol v lese. Akce je naplánovaná na tento víkend v Ruprechtově. Více v propozicích.
odkazy: propozice, program.

Poslední závody národního žebříčku/MČR vloženo 13.10. 14:03
Poslední závody sezóny 2013 jsou za námi. Závody MČR hostila Příbram. Sice se na jedné mapě běželo minulý rok MČR na dlouhé trati, ale kvůli loňské absenci většiny závodníků, kteří se zůčastnili jiných akcí to zas tak nevadilo a užili sme si krásné závody i s teplým počasím. Pohár přátelství i s účastí slovenských závodníků nám uzavřel sezónu. Poslední republikové závody se konají ještě tento víken a to Akademické MČR, které ovšem není pro všechny, jen pro akademiky. Tímto se nám uzavřel i národní žebříček.

ME Polsko za námi vloženo 22.9 21:50
Před týdnem skončilo 19. Mistrovství Evropy Polsko 2013. Výsledky, mapy, fotky, zážitky, archiv denních zpráv a mnoho dalšího o evropě naleznete na stránce ME 2013. Díky fanouškům Českého národního týmu za sledování foxtimes, návštěvnost stránky byla rekordní. Nyní následuje poslední MČR Pohár Přátelství. Užijte si poslední závody sezóny a poté volna.
zvětšit obrázek


Rekordy návštěvnosti webu foxtimes zde i na facebooku vloženo 15.9 11:50
Levý sloupec je počet návštěv, dolní řádek jsou dny.
graf návštěvnosti foxtimes-září Hned první den šampionátu padl rekord v návštěvnosti foxtimes na 98 lidí. Zatímco loni byl rekord jen 45 lidí za den, tento rekord byl již překonán ze žákovského MEŽD 2013, kdy foxtimes dvakrát navštívilo 64 lidí. Ale absolutní rekord padl až nyní, kdy foxtimes přinášel aktuální informace z ME Polsko. V době šampionátu (7 dní) navštívilo foxtimes 495 lidí.
Facebook taky trhal rekordy. Mezi českými stránkami o ROB jsme po šampionátu na prvním místě ve sledovanosti. Až takovýto zájem fanoušků jsem nečekal a jsem z toho velice potěšen. A kdy budeme opět svědky rekordu v návštěvnosti? MS 2014, ME 2015 v Česku?

ME POLSKO JIŽ ZA 3 DNY vloženo 3.9 21:00
zvětšit obrázek
Tři dny zbývají do sobotního příjezdu závodníků na ME. Program: NE-foxoring, PO-sprint, ST-klasika I., PÁ-klasika II. Z pořadatelů postupně vypadávají informace o novinkách. Například se zmiňují o sponzoringu společnosti Garmin, jenž pořadatelům doala GPS vysílačky, díky kterým budou moci pořadatelé interpretovat postup závodníků v lese dívákům v cíli na obrazovkách a fanouškům doma u počítače prostřednictvím webu. Sledujte denně web foxtimes s každovečerním zpravodajstvím přímo z centra závodu a také náš facebook.

31.7. 21:45
zvětšit obrázek!!! Nominace na ME Polsko !!!
Poslední závody na nominačním soustředění reprezentace rozhodly o konečných jménech závodníků, kteří se nominovali na Mistrovství Evropy v Polsku. Veteránům boje skončili již na 5ti denních závodech v Třešti, ovšem junioři (MD19) a senioři (MD20) bojovali o nominaci ještě o 14 dní později ve Zlatých Horách. Loni se z našeho oddílu nominovalo 7 členů, letos je to o 1 člena více. Letos tedy z našeho oddílu jede na Evropu 8 lidí. Toto číslo se rok od roku zvyšuje. Už se těšíte na výsledky?
Veteráni: nominační žebříček veteránů, zpráva o nominaci veteránů
Junioři + senioři: nominační žebříček repre, zpráva o nominaci juniorů a seniorů
další odkazy: veteráni na ardf, repre na ardf, reprezentanti z GBM

MS v orientačním běhu vloženo 8.7. 16:35
MS juniorů v OB (JWOC) letos 30.6.-7.7. hostila Česká Republika s centrem v Hradci Králové. Naši závodníci dosáhli na domácí půdě druhé příčky mezi státy se ziskem historicky prvních dvou zlatých medailových štafet a jednoho individuálního stříbra ze sprintu. Na stránkách České televize můžete shlédnout záznam z krátké trati a štafet.
Také senioři nezůstávají pozadu a ve dnech 6.7.-14.7. se koná MS v OB (WOC) ve finském městě Vuokatti. Dnes je od 18 hodin na programu finále sprintu, 9.7. je finále na dlouhé trati, 12.7. je finále na krátké trati a jako poslední jsou 13.7. na programu štafety. Záznam ze závodů můžete shlédnout na stránkách finské televize.


EYAC 2013 v České televizi vloženo 18.6. 18:45
Na kanále ČT sport můžete shlédnout reportáž z Mistrovství Evropy žáků a dorostenců 2013. Vysílat se bude ve čtvrtek 20.6. od 17:05 v pořadu Sport v regionech.

5-ti denní závody ROB, letní oddílové soustředění SK Radiosport vloženo 9.6. 19:30
zvětšit obrázek
Největší závody sezóny se letos rozhodly pořádat dva oddíly asice pražský a pardubický. Již vyšly propozice, podle kterých stojí ubytování se stravou až dva tisíce korun, což není zrovna málo. Většina lidí si tak stravu bude zařizovat vlastním způsobem. Pořadatelé se 2.7.-7.7. těší na naši účast a můžeme od nich očekávat kvalitní dny plné ROB.
Co nás čeká dál je letní soustředění SK Radiosport v Bělči nad Orlicí na konci srpna. Těšit se můžeme na orienťáky, sprinty, osmdesátky, dvoumetry, krajské přebory, kolektivní hry a mnoho dalšího. Tak se nezapomeňte přihlásit!

5-ti denky: propozice, přihláškový formulář, stránka na foxtimes, výsledky
letní soustředění: propozice + přihlašovací formulář, stránka na foxtimes, propozice KP

vloženo 29.5. 18:10
!!! Nominace na MEŽD Česko !!!
Zatímco loni se na MEŽD nominovalo v uvozovkách jen 5 závodníků, letos to bylo rovných sedm. Mezi nimi jsou zkušení borci i ti, kteří okusí atmosféru velkého závodu poprvé. Vrchol sezóny pro kategorie MD14 a MD 16 se blíží. ME se po 4 letech opět přesunulo k nám do Česka. Obec Tři Studně poskytne zázemí reprezentantům z 11 zemí na 12.6.-16.6.
odkazy: konečný nominační žebříček, článek o nominaci na ardf.cz, speciál MEŽD,
stránka MEŽD 2013 na foxtimes

vloženo 20.5. 23:45
zvětšit obrázekMČR a NŽ Svitavy
8.6.-9.6. se uskuteční již třetí letošní závody národního žebříčku. Svitavský oddíl, který patří mezi nejmenší v ČR bude pořádat velké závody po roce pauzy. Závody se uskuteční těsně pře Mistrovstvím Evropy žáků. O ME můžete číst na MEŽD 2013 speciál. Pro naše reprezentanty tyto závody jsou jen na doladění formy, proto se můžeme těšit třeba i na nové tváře na stupních vítězů. Přihlášky jsou do 27.5. tak se nezapomeňte přihlásit.
odkazy: propozice, výsledky

vloženo 3.5. 13:05
zvětšit obrázekAktualizovaný oddílový žebříček
Na začátku roku proběhla první krajská soutěž a to 9.3. V tu dobu se na první pozici v bodování oddílového žebříčku dostal Martin Kinc s více než 100 bodovým náskokem. Poté se dlouho nic nedělo, až do nedávného jarního soustředění, kde byly čtyři závody zařazené do krajských přeborů. Pořadí se tedy dost promíchalo. Po tomto soustředění byl ve vedení Petr Hrouda s 80ti bodovým náskokem. Na druhém místě se na něj ale dotíral Zbyněk Žáček, který je ve stejné kategorii. Martin se posunul na 7. příčku.
Ovšem ve středu 1.5. proběhl další KP a pořadí na prvních dvou místech se prohodilo, protože se Petr závodu nezúčastnil. Zbyněk má nyní 189 bodů náskok před Petrem a na třetím místě ztrácí na Zbyňka 217 bodů Kuba Šrom. Máme již za sebou zhruba 2/3 všech závodů, ale boj o prvenství je stále otevřený.

vloženo 2.5. 10:00
zvětšit obrázekPřebor na krátké trati 144MHz
Uprostřed týdne 1.5. se uskutečnil krajský přebor na krátké trati v pásmu 144MHz. Děti měly postavenou liniovou trať v pásmu 3,5MHz. Bylo krásné slunné počasí, takže jsme se v kopcích na mapě Prosby lesa pořádně zapotili. Což ale asi neplatilo pro Fufa, který nám to jako vždy pořádně nandal.
odkazy: propozice, výsledky, mezičasy, mapa

vloženo 27.4. 21:00
zvětšit obrázekSpeciální stránka o MEŽD 2013 Česko
Nejnovější zprávy ze světa mládežnického radioorienťáku. Zajímají vás nominace na MEŽD 2013, favorité organizace závodů a mnoho jiného? Vše zajímavé i důležité, co se stalo i stane na MEŽD 2013 Česko naleznete právě na této stránce, stačí kliknout: MEŽD 2013 speciál.

vloženo 18.4. 18:15
zvětšit obrázekDalší závody národního žebříčku a první nominace
Nejdříve máme na programu závody národního žebříčku 10.5.-12.5. v Hrčavě, která se nachází na hranicích mezi Českem, Slovenskem a Polskem. Mezi klasiky na osmdesátce a dvoumetru se vsune ještě závod v nočním foxoringu, který není zařazený do našeho NŽ. Závody NŽ jsou zároveň nominačky pro MD14 a MD16 na MEŽD Česko a nominačky pro veterány na ME Polsko.
Druhé závody 18.5.-19.5. jsou u Aše, a sice MČR krátká trať a NŽ. Tyto závody jsou zařazeny také do nominačního žebříčku. Nezbývá tedy už nic jiného, než se začít přihlašovat.
Hrčava: propozice, stránka závodu na foxtimes, výsledky
Aš: propozice, stránka závodu na foxtimes, výsledky

vloženo 5.4. 23:00
přejdi na naši stránku na facebookuSK RADIOSPORT i na facebooku
Dnes byly spuštěny stránky SK RADIOSPORT na facebooku. Najdete tam aktuální informace o závodech, přeborech i jiných akcích, kterých se náš oddíl účastní. Pro zobrazování nových informací na vaší hlavní facebook stránce klikněte na "To se mi líbí".

vloženo 1.4. 15:40
zvětšit obrázekPrvní letošní MČR a oddílové jarní soustředění
První MČR se uskuteční 20.-21.4. mezi Bílovicemi a Jedovnicemi pod taktovkou našeho oddílu. Na programu jsou závody na noční a dlouhé trati. Oproti loňsku nastala příjemná změna na noční trati. Noční závod se nepoběží v pásmu 144MHz, ale 3,5MHz, což bude vadit jen málokomu.
Co nás čeká dále je naše jarní tréninkové oddílové soustředění, hned další víkend po MČR. Můžeme se tam těšit na spoustu krajských přeborů.
MČR: web, propozice, stránka závodu na foxtimes, výsledky
soustředění: propozice a přihlášky na soustředění, propozice na závody, stránka akce, výsledky závodů

vloženo 27.3. 17:25
zvětšit obrázekII. Krajský přebor u Soběšic
Sezóna je už v plném proudu. Reprezentanti začali jezdit na soustředění. Především dospělá REPRE jich má v plánu letos docela hodně. Bohužel v termínu II. Krajského přeboru je také jedno soustředění, kam pojedou snad všichni reprezentanti z Bílovic. Tudíž účast asi nebude tak vysoká, jako v ostatních přeborech. Přihlášky jsou do 3.4.
odkazy: propozice, výsledky

vloženo 26.3. 19:45
zvětšit obrázekOcenení dvou členů našeho oddílu
Iva Marečková převzala v úterý 19.3.2013 od Českého olympijského výboru pamětní list za dlouhodobou trenérskou činnost v našem oddíle. Iva byla oceněna spolu s dalšími zvětšit obrázek35 ženami na návrh Rady AROB. (článek)
Jakub Šrom se díky svým výkonům na Mistrovství světa v Srbsku 2012, odkud si odvezl titul Mistra světa a Vicemistra světa, dostal v kategorii talent mezi nejlepších 10 z celkem 38 nominovaných sportovců na slavnostní vyhlášení ankety Sportovec JMK za rok 2012. Galavečer proběhl 14.3.2013 na půdě Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně. (článek)
I přes nerozšířenost ROB mezi širší veřejnost se dokážeme prosadit i na těchto prestižních akcích, kde figurují sporty, jako například fotbal, hokej, tenis, volejbal, basketbal a další. Těmito malými krůčky se dostává radiový orientační běh do podvědomí širší veřejnosti a v budoucnu by se díky tomu mohl stát více prestižnějším a uznávanějším. Oceněným gratulujeme!

První závody sezóny vloženo 1.3. 21:40
zvětšit obrázek
Jaro se nám sice zatím vyhýbá, ale to nás nezastaví před prvním krajským přeborem v roce 2013. Můžeme se na něj těšit 9.3. ve Hvozdci. Na programu je dopoledne osmdesátka, odpoledne dvoumetr. Pro nejmenší bude samozřejmě přichystána liniová trať. Po sobotě nás 10.3. v neděli čekají další závody a sice orienťák v Bílovicích. Závod je zařazen do OB ligy. Neváhejte a přihlašujte se. V souvislosti s ROB přebory bude vytvořen po prvních závodech oddílový žebříček. Tudíž další motivace k podání nejlepších výsledků.
I.KP: propozice, stránka závodu, výsledky
OB: propozice, stránka závodu, výsledky

Členská schůze 2013
Dne 6.2.2013 od 19.40 se v budově ZŠ koná členská schůze oddílu SK RADIOSPORT.

Shrnutí sezóny 2012
Stránka o shrnutí sezóny 2012 je konečně hotova. Můžete zde najít jednotlivé soutěže, kterých se SK RADIOSPORT účastnil nebo je dokonce pořádal, výsledky, fotky a webové stránky k těmto soutěžím. V článku nesmí chybět také konečný národní žebříček, konečný oddílový žebříček a hromada statistik a různých odkazů. Jako vždy největší pozornost byla soustředěna na vrcholné akce sezóny: MS Srbsko a MEZD Litva, kde naši závodníci dosáhli skvělých výsledků. No, raději se podívejte sami.
zvětšit obrázek

zvětšit obrázek
Nový rok 2013
Máme tu opět nový rok. Loni, na začátku roku 2012, se spustili nové stránky našeho oddílu-foxtimes. Od té doby nový web navštívilo více než pět a půl tisíce uživatelů. Letos na začátek roku 2013 na webu přibyly dvě nové sekce: "Co je ROB" a "Hledat". Na rok 2013 byly zaktualizovány stránky: kalendář, žáci a dorost, repre. Byla trochu poupravena stránka oddíl. Stránky byly optimalizovány i pro tablety a počítače s menším rozlišením obrazovky. Bohužel web stále provází problémy pomalého načítání (když zrovna jede), což je dáno serverem, na kterém je web uložen. Na závěr pár zajímavostí o webu: web navštívilo za rok 2012 celkem 5773 uživatelů internetu, z toho nejvíce návštěvníků bylo v březnu (715 lidí). Ovšem největší počet návštěv za den zaznamenal 12. červenec (45 lidí). Na druhou stranu nejméně navštěvovaným měsícem byl únor (277 lidí). Za rok 2012 bylo pro web napsáno přes 3000 řádků html kódu. Nejvíce řádků html kódu měla stránka shrnutí sezóny 2011 (379 řádků). Zanedlouho se zde objeví shrnutí sezóny za rok 2012. Děkujeme, že brouzdáte po internetu právě zde. Šťastný nový rok plný úspěchů, zážitků i splněných přání vám přeje tým SK RADIOSPORT, oddíl radiového orientačního běhu.

Aktuality z roku 2012

Ocenění nejlepších mladých ROBáků
Dne 19.12. v 19:00 se bude v Obecní hospodě konat ocenění nejlepších závodníků SK Radiosport. Mezi oceněnými budou sportovci mladších kategorií, kteří dosáhli v letošní sezóně největších úspěchů. Konkrétně: Kuba Šrom, Katka Bžatková, Honza Priessnitz, Robert Polák, Dominik Šrom. Závodníci budou oceněni diplomy a věcnými dary, na které jim obec přispěla.

Zima se blíží, konec sezóny téměř za námi
zvětšit obrázek
Jako by to bylo včera, kdy jsem psal o prvním letošním krajském přeboru, a teď píšu o posledním. Koná se 18.11. u Adamova. Na programu je osmdesátka (propozice, pokyny, článek, výsledky). Není to tak dávno, co se uskutečnilo MČR na dlouhé trati u Příbramy (výsledky, článek) spolu s vyhlášením ankety Sportovec roku 2012 (stránky, reportáž, článek, foto). Mezi nejúspěšnější sportovce ČR se dostali: Jiří Mareček (3.místo-veterán roku) a Jakub Šrom (objev roku). Před MČR proběhlo rehabilitační soustředění reprezentace, kterého se zúčastnili kromě juniora Kuby Šroma dva žákovští účastníci MEŽD v Litvě 2012 - Kačka Bžatková a Honza Priessnitz, další nadějní členové našeho oddílu, kteří mají ambice jezdit i na mezinárodní soutěže s dospělou reprezentací. Na závěr článek o nejúspěšnějších závodnících České republiky za tuto sezónu. Mezi nejčastějšími medailisty figuruje i hodně jmen z našeho oddílu.

zvětšit obrázek
Svatba Lucie Procházková + Petr Matula
V sobotu 6.10. se dva naši členové z oddílu brali. A zde už prohlášení novomanželů:
Děkujeme moc všem členům našeho oddílu, kteří nám přispěli na svatební dar (stan). Velmi nás potěšilo, kolik Vás přišlo na živo zkontrolovat, jestli všechno proběhne tak, jak má.

Nechť vám to společně běhá stejně dobře, jako doteď, ba i lépe.
Fotky od Voryho.

zvětšit obrázek
Dění v posledních dnech a ve dnech následujících
21.9.–23.9. se konalo MČR na klasikách v Bečově nad Teplou. Tady jsou výsledky. 9.10., tedy v úterý, se koná krajský přebor ve foxoringu v Bílovicích na Polance. Všechny informace najdete dole pod textem. No a na závěr se 12.–14.10. koná již tradičně Pohár Přátelství, poslední důležitá soutěž sezóny. Program na nadcházející dny je tedy nabitý.
foxoring: propozice, článek, výsledky
PP: propozice, článek

MS Srbsko 2012 za námi!!! Jaké to bylo?
10.-15.9. se konalo na jihu Srbska Mistrovství Světa v ROB. Česká výprava zde obhajovala triumf z loňského roku, kdy na ME v Rumunsku získala 43 kovů a vyhrála tak statistiku národů. Nebyli bychom to my, češi, kdybychom do toho nedali všechno a ještě víc. Díky nové disciplíně, foxoringu, jsme loňské vítězství nejen onhájili, ale vylepšili náš výkon na neuvěřitelných 49 medailí.
Za zmíňku stojí individuální výkony: Mišky Omové (D21) 3-1-0, Elišky Voráčkové (D35) 3-1-0 a Karla Fučíka (M21) 2-2-0
odkazy: výsledky na webu, výsledky v PDF
zvětšit obrázek

zvětšit banner
SANASPORT-nový partner našeho oddílu
V případě individuálních nákupů poskytne Sanasport slevu 20% z MOC na zboží značek INOV-8, ASICS, MIZUNO, ADIDAS, CRAFT a POLAR. Pokud se objednávka bude skládat z více než 10 položek jedné značky (např. 10 a více párů obuvi INOV-8 či 10 a více kusů sporttesteru POLAR) sleva pak činí 25% z MOC. Kamenná prodejna v Brně: Kopečná 46, Brno. Pro uplatnění slevy musíte mít s sebou vytištěný email, který jste obdrželi od Jirky Marečka.
odkazy: info, oficiální stránky, Sanasport-Brno

Lední oddílové soustředění a blížící se MČR
zvětšit obrázek
Letos uskutečněné letní oddílové soustředění 18.-26.8. ve Svratouchu i s pořádaným krajským přeborem na noční a dlouhé trati se opět povedlo. Trénink ROB absolvovali i ti nejmenší z nás, kteří ani ještě nechodí do školy. Devitidenní soustředění dalo všem zabrat. Máme ale ještě 3 týdny na to, abychom se dali do kupy a vyrazili získávat další medaile na MČR letos pro všechny kategorie, které se koná blízko u Karlových Varů. Samozřejmě 10.-15.9. se koná, pokud to ještě nevíte, MS v ROB v srbském Kopaoniku, takže hodně štěstí našim reprezenmtantům a držte jim palce! Veškeré info o MS sledujte v článku.
soustředko: článek, výsledky - noční, dlouhá trať
MČR: propozice, přihláška, článek

!!! Nominace na MS Srbsko !!!
Máme za sebou poslední nominační soustředění a všichni již víme, jak jsme na tom. Na MS se nominovalo celkem 32 robáků z České republiky, z toho 7 z našeho oddílu. Nominovaní: Jakub Šrom (M19), Lucie Procházková (D20), Petr Matula (M20), Alexandra Látalová (D50), Zbyněk Žáček (M40), Pavel Mokrý (M40), Jiří Mareček (M50). Reprezentanty čeká ještě před MS soustředění ve Zvůli a dolaďovací soustředění přímo v srbském Kopaoniku v rámci world cupu bezprostředně před Mistrovstvím.
odkazy: nominační žebříček veteránů, nominovaní veteráni, nominovaní junioři a senioři, článek na ardf.cz

Triumf českých běžců na ME v ROB Litva
Vrchol sezóny pro žáky a dorostence v radiovém orientačním běhu dopadl úspěšně. Titul z 144MHz obhájil Pavel Hladík, získal tak jedinou individuální zlatou medaili. Druhé místo obsadil na 2m Honza Priessnitz. Třetí na tvoumetru skončila Kačka Bžatková a na osmdesátce Berťa Polák, Papežová Katka a Pavel Hladík. Gratulace!
odkazy: výsledky, fotky
zvětšit obrázek

MS v orientačním běhu, Švýcarsko
Ve dnech 14.7.-21.7. se uskutečnilo Mistrovství Světa v orientačním běhu ve Švýcarském Lausanne [Lozán]. (výsledky, záznam čt) Ve stejný termín probíhaly i 5 denní závody v OB, Swiss 5 days s účastní české reprezentace v ROB. Za zmínku stojí celkové 4. místo pro Michaelu Gomzyk Omouvou kat. DE (dívky-elita) a další celkové 4. místo pro Pavlu Horovou kat. D18.
Na MS v OB získali pro Českou republiku chlapi ve štafetách, jako vůbec první, zlatou medaili (článek). Celkově ovšem šampionát vyhráli Švýcaři.

!!! Nominace na ME Litva !!!
Je dobojováno! Už víme kdo pojede do Litvy na Mistrovství Evropy žáků a dorostenců. Mezi nominovanými má výrazné zastoupení i oddíl SK RADIOSPORT. Z našeho oddílu se dostali na ME: Kateřina Bžatková, Jan Priessnitz, Robert Polák, Martin Kinc a Matěj Žáček. Z našeho oddílu nebyl na ME pouze Martin Kinc a Matěj Žáček, ostatní již na ME byli. Více o nominovaných z GBM v článku.
odkazy: konečný nominační žebříček, článek na ardf.cz

zvětšit obrázek
4 dny ROB 2012 Vidnava
Je po náročných závodech v Beskydech, kde byl hodně kopcovitý terén a hned nás čeká námi Čechy pořádaná nejdéle trvající soutěž u náš - 4 dny ROB 2012. Tuto soutěž pořádá náš oddíl, takže čekáme hojnou účast našich závodících členů. Terén není oproti Beskydům tak kopcovitý, zato tam jsou zákeřné menší kopečky, které mohou závodníky zejména na dvoumetru zlobit.
odkazy: propozice, přihlášky, výsledky

MS Srbsko 2012
MS za 100 dní!
Již za 100 dní bude zahájeno Mistrovství Světa v ROB, Srbsko, které je pro mnoho závodníků vrcholem letošní sezóny. Zatím je přihlášeno 30 zemí a celkem 566 závodníků i s realizačním týmem. Toto číslo navíc není konečné, ještě poroste. Nominačky proběhly zatím jen u veteránských kategorií. Mezi třemi v kategorii, kteří se nominují na MS je zatím: Hažmuková Pavla (D35), Látalová Alexandra (D50), Žáček Zbyněk (M40), Mareček Jiří (M50), Fráňa Pavel (M50). Další kolo nominaček je 16. a 17.6. na Srdci Beskyd.

ME v orientačním běhu 2012 Švédsko
Ten, kdo sleduje dění v orientačním běhu, si jiště také všiml, že 14.5.-20.5. se konalo ME v orientačním běhu ve Švédsku (stránky). Mezi reprezentantky ČR se probojovala i jedna reprezentantka ROB-Michaela Gomzyk Omová. Pro představu, jak vypadá ME v OB ve Švédském terénu je zde odkaz na reportáž České televize (Miška od 66 minuty). Články ze soutěže najdete na oficiálních stránkách OB.

zvětšit obrázek
MČR noční 144MHz, krátká trať 3,5MHz, NŽ 144MHz
Druhé vnitrostátní závody se nám blíží. Konají se 15.-17.6. v Čeladné. Jistě jste si všimli těch 144MHz u nočního závodu. Není to chyba, ale fakt. Letošní noční si tedy užijeme doopravdy naplno. Mimo klasických závodů jsou zde i nominačky pro MD14 a MD16 na Mistrovství Evropy a nominačky pro veteránské kategorie na Mistrovství Světa.
odkazy: propozice, přihlášky, výsledky, fotky

zvětšit obrázek
Krajské přebory 21.5. a 2.6.
Po kratší odmlce na nás opět čekají krajské přebory. Jeden v Bílovicích, druhý kousek dál v Němčicích. Léto se k nám pomalu blíží, takže by mohlo být počasí jako dělané na běh v lese. ŽDR a dospělá reprezentace už mají za sebou pár soustředění, takže se můžeme těšit s jakými novými zkušenostmi nás překvapí tentokrát.
21.5. propozice, článek, výsledky
2.6. propozice, článek, fotky, výsledky

zvětšit obrázek
Oddílové soustředění SK RADIOSPORT
Letos se koná blízko Hradce Králové v Bělči nad Orlicí, kde se loni konalo MČR noční a dlouhá trať. Soustředění je netradičně od soboty do úterý, takže kromě krajských přeborů stihneme i klasické tréninky. Na účastníky se těší oddíl SK RADIOSPORT.
odkazy: propozice + přihlášky, propozice foxoring a sprint, foto1, foto2
výsledky: sprint, foxoring

zvětšit obrázek
MČR KT 144MHz, klasika 3,5MHz
A jsou tu propozice na letošní první Mistrovství České republiky na krátké trati v pásmu 144MHz a klasiku v pásmu 3,5MHz. Letos se koná nedaleko Olomouce a pořádá ji oddíl O-sport. Nezapomeňte se přihlásit.
odkazy: propozice, přihlášky, přihlášení závodníci, výsledky

zvětšit obrázek
Nový reprezentační kádr; ROB v Českém rozhlase
29.3.-1.4. se uskutečnilo výběrové soustředění u Velkého Meziříčí, kde závodníci z celé republiky v kat. MD20, MD19 bojovali o zařazení do kádru reprezentace. Šest závodů ve třech dnech nás prověřilo jak fyzicky, tak psychicky. Náš oddíl má v reprezentaci ČR celkem pět závodníků, kteří budou v létě bojovat o nominaci na MS.
29.3. Se do Českého rozhlasu vydala Kačka Bžatková s Martinem Kincem, aby seznámili posluchače s Radiovým orientačním během.
REPRE: kádr, výsledky, fotky                   Rádio: stránky

zvětšit obrázek
2. krajský přebor 25.3. Javůrek
Máme tu další krajský přebor, který se koná poblíž obce Javůrek. Tentokrát očekáváme závodníky pouze z úzkého okolí, ale to neznamená, že úroveň závodů bude nižší. Doufejme, že bude hezky a dvoumetr nebude "házet".
Na vaši účast se těší pořadatelé.
Odkazy: propozice, přihlášky, seznam přihlášených, pokyny, výsledky

zvětšit obrázek
První trénink venku před krajským přeborem
Protože se nám blíží první krajský přebor (viz níže), vyběhli jsme trénovat do lesa s rádii, abychom si v hlavě oživili práci s technikou. Počasí nám přálo a jsme připraveni na budoucí závod.
Odkazy: fotky

1. závod sezóny-krajský přebor 10.3. u Blanska
zvětšit obrázek Zimní období uteklo jako voda a my zase vyrážíme do lesa hledat kontroly.
Na úvod sezóny na nás čeká Jihomoravský krajský přebor na klasických tratích, kde se členové z našeho oddílu setkají i se závodníky dospělé reprezentace, kteří po odběhnutí závodů odjíždějí na jarní soustředění, které se koná u Blanska. Nechť se nám tento rok daří ještě více, než rok předchozí.
Odkazy: propozice, pokyny, fotky, výsledky

Shrnutí sezóny 2011
Další rok je za námi. Zimní období je spíše volné, žádné důležité závody ROB, snad jen pár oblastních soutěží v OB na vylepšení práce s mapu. Ale co se vlastně za ten rok 2011 odehrálo a na jaké výsledky můžeme být pyšní? Nejdůležitější výsledky, fotky a shrnutí sezóny 2011 v článku.
zvětšit obrázek

logo SK RADIOSPORT
Spuštěn nový web SK RADIOSPORT
Hodně jsme se načekali, ale přece jsme se dočkali. Stránky foxtimes.ic.cz opět jedou a hned tak nepřestanou.
Co od webu čekat? Aktuální informace o dění ROB, informace o závodech, soustředěních, oddílových trénincích, aktuality z MS a ME atd. Snad web přinese lepší komunikaci v oddíle a lepší informovanost. Doufám, že se web bude líbit.
Pokud máte problémy se zobrazováním webu nebo měli nějaký nápad na vylepšení, pište na email: jakub.srom@seznam.cz. Další kontakty a info naleznete v sekci kontakty.